Skip content

TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE WYDAJE DEBIUTANCKĄ PŁYTĘ „HELL YEAH”, A JUŻ DZIŚ PREMIERA SINGLA PROMUJĄCEGO TO WYDAWNICTWO

TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE WYDAJE DEBIUTANCKĄ PŁYTĘ „HELL YEAH”, A JUŻ DZIŚ PREMIERA SINGLA PROMUJĄCEGO TO WYDAWNICTWO

Niezależnie od tego jak przetłumaczymy słowa „hell yeah”, oznaczają one pełną entuzjazmu aprobatę. Wrocławski rockowy zespół Trzynasta w Samo Południe spotyka się z taką reakcją na co dzień – ilości koncertów może mu pozazdrościć niejedna gwiazda. Młodzi muzycy postawili na doświadczenie sceniczne i szlifowanie repertuaru. Dopiero z takim dorobkiem, po pięciu latach działalności, zdecydowali się na wydanie debiutanckiej płyty – „Hell Yeah” – promowanej przez singiel o tym samym tytule. (posłuchaj TUTAJ).

Trzynasta to piątka młodych, absolutnie zakochanych w muzyce facetów. Postawili sobie oni za zadanie wskrzeszenia legendy brudnego brzmienia gitar w świeżym, rockowym wydaniu. Swoją muzyką ładują między oczy. To czysty rock’n’roll, doprawiony ognistym brzmieniem harmonijki. Cel: zdobyć muzyczny świat.
W brzmieniu XIII-stej czuć inspirację formacjami takimi jak TSA czy AC/DC.

O muzyce mówią: „ to środek przeciwbólowy, ma sprawić, że życie staje się łatwiejsze. Ma wchodzić w głowę jak kilka gram ołowiu. A my trzymamy gitary niczym dymiący rewolwer.”

Szeroka publiczność mogła ich poznać w programie „X Factor”, gdzie muzyków do swojego domu jurorskiego zaprosił Kuba Wojewódzki. Zachowując własny styl brawurowo zmierzyli się z piosenkami z najróżniejszych półek stylistycznych. Teraz słychać, że równie przebojowy jest ich autorski materiał, co potwierdziły występy na szeregu letnich festiwali, z tegorocznym Przystankiem Woodstock na czele.

Jesień 2014 stoi pod znakiem debiutu, jakiego dawno nie było na polskiej scenie rockowej. Energetycznego, szczerego, pełnego radości i luzu… Jesienią wybije Trzynasta w samo południe.

Singiel „Hell Yeah”w wersji digitalowej do kupienia od dziś m.in. w serwisie iTunes (TUTAJ)

skład zespołu:

Michał Pocheć – wokal

Krootky – harmonijka

Młody – gitara

Bandaż – bębny

Katz – bas