Skip content

Whitney – historia legendarnej artystki na wielkim ekranie

Whitney – historia legendarnej artystki na wielkim ekranie

„Whitney”. Historia legendarnej gwiazdy muzyki pop i R&B w kinach od 6 lipca – album I Will Always Love You: The Best Of Whitney Houston z największymi przebojami Artystki już w sprzedaży

 

„Whitney” oficjalny zwiastun:

https://youtu.be/YE9a7EFiWig

 

W filmie Macdonalda są momenty, które odbierają mowę i każą się z pokorą zasłuchać

Tomasz Raczek

 

Świetnie udokumentowana kronika […] wchodzenia na szczyt i głośnego upadku w świetle jupiterów

Magda Maksimiuk, Aktivist

 

Po seansie chce się oddać artystce hołd na parkiecie w rytm jej ponadczasowych piosenek

Artur Zaborski, Kino

 

Z imponującą liczbą ponad 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Artystką, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wiekopomnych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

 

Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda („Ostatni król Szkocji”, „Czekając na Joe”) i wyprodukowany przez dwukrotnego zdobywcę Nagrody Akademii – Simona Chinna („Sugar Man”, „Człowiek na linie”) poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. „Chwytający za serce” (The Guardian), a przy tym intymny i porażająco szczery filmowy portret, dający wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek, obdarzonej niespotykanym wręcz talentem gwiazdy. Wypełniony wspomnieniami najbliższych artystki, niepublikowanymi wcześniej filmami oraz muzyką, która już dziś uzyskała status nieśmiertelności.

 

 

 

„Whitney” to jedyna tego typu produkcja, która otrzymała pełną zgodę i poparcie rodziny oraz spadkobierców wokalistki. W filmie zostaną wykorzystane niepublikowane wcześniej ujęcia, rzadko lub nigdy niepokazywane materiały filmowe, a także nagrania koncertowe wykonane przez samą Whitney Houston w różnych okresach jej kariery. Widzowie usłyszą wersje oryginalne oraz acapella największych przebojów Whitney Houston. Wszystko to wsparte bogatymi materiałami ze zbiorów najbliższej rodziny i przyjaciół Whitney, dokumentującymi jej burzliwe, prywatne życie.

 

 

WHITNEY

w kinach od 6 lipca 2018

Gantunek: dokumentalny, biograficzny, muzyczny

Produkcja: USA, Wielka Brytania 2018

Producenci: Lightbox, Altitude Film Entertainment, Happy Street Entertainment

Zdjęcia: Nelson Hume

Reżyseria: Kevin Macdonald („Ostatni król Szkocji”, „Stan gry”, „Wróg mojego wroga”, „Jeżeli nadejdzie jutro”)

Obsada: Whitney Houston („Bodyguard”, „Czekając na miłość”, „Żona pastora”), Bobby Brown („Nigdy nie mów kocham”, „Sekspedycja”, „Pogromcy duchów II”), Bobbi Kristina Brown („For Better of Worse”, „The Houstons: On Our Own”, „Being Bobby Brown”), Cissy Houston („Czas zabijania”, „Żona pastora”, „Moje córki”, „Czarnoksiężnik”), Gary Houston („The Houstons: On Our Own”), Clive Davis („Świt żywych trupów”, „Zawód: Amerykanin”, „Glee” – serial),  L.A. Reid („Bumerang”, „Tango i cash”, „Bodyguard”)

 

 

Album I Will Always Love You: The Best Of Whitney Houston

 

 

 

 

Tracklista:

 

1                   You Give Good Love

2                   Saving All My Love for You

3                   How Will I Know

4                   Greatest Love Of All

5                   I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)

6                   Didn’t We Almost Have It All

7                   So Emotional

8                   Where Do Broken Hearts Go

9                   I’m Your Baby Tonight

10                 All The Man That I Need

11                 I Will Always Love You

12                 I’m Every Woman

13                 I Have Nothing

14                 Exhale

15                 I Believe in You and Me

16                 My Love Is Your Love

17                 I Look to You

18                 Never Give Up