Skip content

Wiecznie młody Krawczyk w piosenkach Boba Dylana. Dziś premiera płyty!

Wiecznie młody Krawczyk w piosenkach Boba Dylana. Dziś premiera płyty!

Zaskoczenie, a zarazem konsekwencja. Krzysztof Krawczyk wykonuje tylko najlepsze piosenki, a jego własny repertuar wzbogaca klasyka muzyki popularnej, czy będą to ponadczasowe polskie przeboje, czy na przykład utwory Leonarda Cohena. Ten wiecznie młody artysta już dawno planował nagranie albumu z piosenkami mistrza, Boba Dylana. Album „Wiecznie młody. Piosenki Boba Dylana” dziś ma swoją premierę (KUP TUTAJ).

„Dylan zawsze śpiewa o człowieku” – powiedział Krzysztof Krawczyk. „Nie przestaje mnie fascynować, jak wiele o nas wie. Potrafi wcielać się w różne role, ale jest także niezwykłym obserwatorem. Ktoś powiedział, że Szekspir wiedział wszystko o człowieku. Nie jestem pewien, czy Dylan wie wszystko, jednak nie jest to porównanie na wyrost. On sam jest człowiekiem zamkniętym, natomiast innych opisuje tak, jakby nie mieli przed nim tajemnic. Wyjątkowo pięknie opisuje też kobiety…”

Piosenkarz zaprosił do współpracy dwie osoby kluczowe do powstania projektu. Pierwszą z nich jest Daniel Wyszogrodzki, tłumacz i znawca twórczości Dylana. Drugą – Wiesław Wolnik, aranżer i muzyk, odpowiedzialny za brzmienie albumu (jego dziełem jest płyta „Tańcz mnie po miłości kres” z utworami Leonarda Cohena). Zarówno tłumacz, jak i aranżer asystowali piosenkarzowi w wyborze repertuaru.

Na płycie znalazły się m.in. popularny przebój country „Będę twój dzisiaj wieczorem” (teledysk już na YOUTUBE/VEVO), słynny protest-song „Odpowiedź zna wiatr” oraz piosenka „Jakbym pukał do nieba drzwi”, pochodząca z legendarnego westernu „Pat Garrett & Billy the Kid”. Poza tym znajdziemy na niej wiele piosenek o miłości, chociaż nigdy nie są one jednoznaczne i zawsze pisane z innego punktu widzenia, np. „Tak długo czeka jutro”, „Być z tobą sam na sam” i „Czy zmarnować miłość chcesz”. Jednak z bogatego dorobku Boba Dylana wybrano także utwory znacząco odbiegające od miłosnych ballad, jak filozoficzny duet „Och, siostro”, religijne wyznanie wiary „Wierzę w ciebie”, albo też najbardziej enigmatyczną piosenkę tego autora „Wolny będę znów”, zarazem jedną z najbardziej znanych, nagrywaną przez dziesiątki artystów.

Tytuł albumowi nadał pokoleniowy manifest „Wiecznie młody”. Krzysztof Krawczyk utożsamia się z jego przesłaniem, bo zarówno on sam, jak i Bob Dylan należą do tzw. generacji rock’n’rolla. Jak widać choćby po Rolling Stonesach jest to ekipa nie do zdarcia, po prostu wiecznie młoda. To także słychać!

TRACKLISTA:

 1. ODPOWIEDŹ ZNA WIATR / Blowin’ In The Wind
 2. BĘDĘ TWÓJ DZISIAJ WIECZOREM / I’ll Be Your Baby Tonight
 3. WIECZNIE MŁODY / Forever Young
 4. TAK DŁUGO CZEKA JUTRO / Tomorrow Is A Long Time
 5. O PORANEK ZA DALEKO / One Too Many Mornings
 6. BYĆ Z TOBĄ SAM NA SAM / To Be Alone With You
 7. OCH, SIOSTRO / Oh, Sister
 8. TO NIE JA, SKARBIE / It Ain’t Me, Babe
 9. CZY ZMARNOWAĆ MIŁOŚĆ CHCESZ / Is Your Love In Vain
 10. WIERZĘ W CIEBIE / I Believe In You
 11. WOLNY BĘDĘ ZNÓW / I Shall Be Released
 12. JAKBYM PUKAŁ DO NIEBA DRZWI / Knockin’ On Heaven’s Door

Wszystkie piosenki: Bob Dylan, tłumaczenie Daniel Wyszogrodzki
Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Wiesław Wolnik

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW