Skip content

Wilki, Daab, Renata Przemyk, Chłopcy z Placu Broni – legendarne polskie płyty na winylach! Już w sklepach!

Wilki, Daab, Renata Przemyk, Chłopcy z Placu Broni – legendarne polskie płyty na winylach! Już w sklepach!

Legendarne polskie płyty na winylach!

Już w sklepach!

 

Premiera: 10.06.2016

Płyty dostępne tutaj:

http://www.mjmmusic.pl/sklep


Renata Przemyk
Ya Hozna

Standard: http://smarturl.it/YaHoznaLPStandard
Limited: http://smarturl.it/YaHoznaLPLimited

Wilki Przedmieścia

Standard: http://smarturl.it/WilkiLPStandard
Limited: http://smarturl.it/WilkiLPLimited

Daab III
Standard: http://smarturl.it/IIILPStandard
Limited: http://smarturl.it/IIILPLimited

Chłopcy z Placu Broni Kocham Cię
Standard: http://smarturl.it/KochamCieLPStandard
Limited: http://smarturl.it/KochamCieLPLimited

 

Renata Przemyk Ya Hozna

Yahozna cover 480px

“Ya Hozna” to debiutancka płyta Renaty Przemyk. Słychać na niej fascynacje twórczością takich artystów jak Tom Waits czy Frank Zappa (Ya Hozna to tytuł jednego z utworów Zappy). Wyraziste teksty i kompozycje Sławomira Wolskiego a nade wszystko niezwykły talent wokalno – interpretacyjny Renaty, to wszystko sprawiło, że do dziś to jedna z popularniejszych płyt wydanych, jeszcze na winylu, na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Obecnie proponujemy winylową reedycje tej płyty.

Wilki Przedmieścia

Wilki Przedmiescia cover 480px

Druga płyta w repertuarze tego popularnego zespołu. Po wielkim sukcesie debiutanckiego albumu “Wilki” , bardzo trudno jest powtórzyć taką sytuację następną płytą. Z jednej strony, niby łatwiej ponieważ ma się wielu sympatyków, z drugiej oczekują oni cudu, czegoś co natychmiast rzuci ich na kolana. Stąd niepokój wydawcy, który szybko minął, kiedy w ciągu pierwszego tygodnia sprzedało się 100 tysięcy nośników. To był rok 1993. Dziś “Przedmieścia” ukazują się po raz pierwszy w wersji winylowej.

 

Daab III

Daab 3 Cover 480
Jak wspomina Andrzej Zeńczewski: “DAAB założyliśmy w 1983 roku (wraz z Darkiem, Arturem i nieobecnym już Piotrem). Jest to nasz trzeci materiał zrealizowany w studiu, ale pierwszy, który ukazał się w 1992 roku na CD, w porównaniu do kasety i płyty – opracowany i nagrany na nowo. Dziś po raz pierwszy ten materiał ukazuje się także na winylu”.

 

Chłopcy z Placu Broni Kocham Cię

Chlopcy Kocham Cie cover 480px

“Kocham cię” to jedna z najpopularniejszych (sprzedano ponad 150 tysięcy egzemplarzy) i najlepszych (ponieważ nigdy wcześniej ani później grupa nie miała tak komfortowych warunków pracy) płyt w dyskografii zespołu. Bogdan Łyszkiewicz do współpracy zaprosił: Jana Borysewicza, Johna Portera, Konstantego Joriadisa
i Wojciecha Morawskiego oraz duet skrzypcowy: Halina Jarczyk i Andrzej Bosak. Album “Kocham cię” jest jedną z ważniejszych płyt lat dziewięćdziesiątych i warto przypomnieć sobie dawną miłość po raz pierwszy w wersji winylowej (premiera kasety i CD to 1993 rok).

 


Więcej informacji:
www.sonymusic.pl / FB Sony Music Poland Legacy Club