Skip content

Winyl “The Best of” Ani Dąbrowskiej już w sprzedaży!

Winyl “The Best of” Ani Dąbrowskiej już w sprzedaży!

“The Best Of” Ani Dąbrowskiej na winylu od dziś w sklepach!

KUP/POSŁUCHAJ TUTAJ

 Ten podwójny album winylowy powinien znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika polskiej piosenki!

„The Best Of” to podsumowanie dotychczasowego dorobku artystycznego Ani Dąbrowskiej. Kompilacja największych przebojów zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu Artystki. Listę utworów na „The Best Of” otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znajdziemy na niej także wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z „Kilku historii na ten sam temat”, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. („Nigdy więcej nie tańcz ze mną”), raz w epokę disco („W spodniach czy w sukience”) utwory z jej trzeciego albumu, a także „Bang Bang” z albumu „Ania Movie” z piosenkami filmowymi. Nie zabrakło także utworów z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu – bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej „Bawię się świetnie” oraz przebojowej, podwójnie platynowej „Dla naiwnych marzycieli”. Na płytę trafiły również dwa ostatnie radiowe hity, czyli „Nieprawda” w remixie Gromieego oraz filmowy „Porady na zdrady (Dreszcze)”, który pokrył się już podwójną Platyną!

Płytę „The Best Of” promuje najnowszy singiel Ani Dąbrowskiej zatytułowany „Z Tobą nie umiem wygrać” (POSŁUCHAJ/KUP TUTAJ). Jest to zupełnie nowy, nigdzie wcześniej niepublikowany utwór! Taneczny i wpadający w ucho już od pierwszych dźwięków!

Każdy z 6-ciu dotychczasowych albumów studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w tak nie podrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem. Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna – Dąbrowska nagrodzona została 9-oma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk. Nigdy jednak nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje. Wydana w ubiegłym roku płyta „Dla naiwnych marzycieli”, nagrodzona została Fryderykiem za najlepszy album pop, a pochodzący z niej singiel „W głowie” zdominował radiowe playlisty. Wszystkie rekordy pobiła jednak piosenka nagrana do filmu. „Porady na zdrady (Dreszcze)” to największy przebój w jej karierze (38 milionów odtworzeń na YouTube), który zdobył podwójną platynę!

Tracklista:

LP 1
Side A
1. Z Tobą nie umiem wygrać
2. W głowie
3. Tego chciałam
4. Nigdy więcej nie tańcz ze mną

Side B
1. W spodniach czy w sukience
2. Trudno mi się przyznać
3. Nieprawda

LP 2
Side C
1. Bawię się świetnie
2. Nigdy nie mów nigdy
3. Charlie, Charlie
4. Czekam…

Side D
1. Wiosna
2. Bang Bang
3. Porady Na Zdrady [Dreszcze]
4. Nieprawda (Gromee Remix)

 

Najbliższe koncerty Ani Dąbrowskiej:
25.11 SZCZECIN Gościnny występ na koncercie zespołu Hey
28.11 SZCZECIN Filharmonia
30.11 WROCŁAW A2
9.12 KRAKÓW Studio Festiwal Synestezje 

Obserwuj ANIĘ DĄBROWSKĄ w Internecie:

FacebookYouTube | Instagram

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW