Skip content

Włoskie trio zdobyło serca polskich widzów Eurowizji! Il Volo przedstawia płytę “Sanremo Grande Amore”

Włoskie trio zdobyło serca polskich widzów Eurowizji! Il Volo przedstawia płytę “Sanremo Grande Amore”

IL VOLO WYGRYWA GŁOSOWANIE WIDZÓW podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji!

Wiadomość przekazana przez widzów głosujących podczas tegorocznego Konkursu Eurowizji jest jasna – wygrali IL VOLO!

 

Utwór „Grande Amore” zaprezentowany przez trzech włoskich piosenkarzy (zobacz finałowy występ TUTAJ) zdobył najwięcej głosów od widzów Eurowizji (w tym także w Polsce!). Tym samym w rankingu telewidzów, zdecydowanie wyprzedził reprezentantów Szwecji oraz Rosji. W ostatecznej klasyfikacji Il Volo zajęli 3. miejsce.

 

Il Volo to trzech młodych, włoskich wokalistów – tenorów Piero Barone i Ignazio Boschetto oraz śpiewającego barytonem Gianluca Ginoble. Poznali się w programie „Ti Lascio Una Canzone” emitowanym we włoskiej stacji RAI TV, gdzie zgłosili się jako soliści. Michele Torpedine (menadżer stojący za sukcesem takich artystów jak  Andrea Bocelli i Zucchero) wpadł na pomysł, aby stworzyć z nich trio pop-operowe. I tak właśnie powstała grupa Il Volo.

 

Jeszcze przed nagraniem debiutanckiego albumu, Il Volo jako pierwsi w historii włoscy artyści podpisali kontrakt z wytwórnią Geffen/Interscope. Byli również jedynymi włoskimi artystami, którzy zostali zaproszeni przez Quincy Jonesa do zaśpiewania w projekcie charytatywnym – „We Are The World For Haiti”.

 

Ich debiutancka płyta – „Il Volo” sprzedała się w nakładzie 1 miliona egzemplarzy. Płyta znalazła się w TOP10 amerykańskiego zestawienia Billboard 200 oraz na pierwszym miejscu płyt z muzyką klasyczną. Muzycy otrzymali dwie nominacje do nagrody Grammy w w kategorii muzyki latynoskiej oraz nagrodę Latin Billboard w kategorii Best Act (Najlepszy Artysta). Il Volo mogą poszczycić się współpracą z takimi artystami jak: Eros Ramazzotti, Placido Domingo czy Barbra Streisand. W tym roku wygrali również legendarny festiwal włoskiej piosenki w San Remo.

 

Sanremo Grande Amore” to pierwsza płyta Il Volo, która ukazuje się w Polsce. Premiera CD, na której znalazło się 7 popowo-klasycznych kompozycji w  nowoczesnych aranżacjach, zaplanowana jest na 16 czerwca. Już teraz jest dostępny w sprzedaży cyfrowej, np.  tutaj.

Płytę promuje eurowizyjny hit „Grande Amore” (zobacz oficjalny teledysk TUTAJ).

COVER IL VOLO-71702913mini

Tracklista CD:

  1. Grande Amore
  2. Ancora
  3. Vacanze Romane
  4. Canzone Per Te
  5. Piove
  6. Romantica
  7. L’Immensità