Skip content

ŻAR NAD WISŁĄ! Muzyka Jean-Michel Jarre’a uświetni pokaz “Warszawskich Syren” Multimedialnego Parku Fontann w Warszawie!

ŻAR NAD WISŁĄ! Muzyka Jean-Michel Jarre’a uświetni pokaz “Warszawskich Syren” Multimedialnego Parku Fontann w Warszawie!

ŻAR NAD WISŁĄ!

Twórcą muzyki do nowego pokazu w Multimedialnym Parku Fontann nad Wisłą jest JEAN MICHEL JARRE! Ojciec Chrzestny muzyki elektronicznej na świecie tym razem zagości w Warszawie na cały letni sezon. Premierowa odsłona „Warszawskich Syren” już 1 maja!

Warszawa jest mi bardzo bliska – mówi Jean-Michel Jarre. – To miasto wspaniale czerpie ze swojej przeszłości jednocześnie nic nie tracąc z nowoczesności. Podziwiam sposób, w jaki historia wplata się tutaj w przyszłość. Energia, jaką czuje się w tym mieście, z pewnością wyróżnia je spośród innych europejskich stolic.

Po raz pierwszy w historii Multimedialnego Parku Fontann usłyszymy dedykowaną warstwę muzyczną przygotowaną przez specjalnie zaproszonego artystę.

– Muzyka Jarre’a jest uniwersalna, ponadczasowa i bardzo europejska – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady i pomysłodawca projektu. – Co roku przygotowujemy premierowy pokaz łączący animacje, multimedia, efekty świetlne, muzykę i widowiskowe fontanny. W tym sezonie postanowiliśmy pójść o krok dalej i zaprosić do współpracy jednego z najciekawszych współczesnych muzyków oraz zaproponować mu nowe wyzwanie i zaprezentować jego kompozycje w nowym kontekście. Bardzo się cieszę, że tak entuzjastycznie zareagował na tę propozycję i włączył się w współtworzenie projektu.

Propozycja włączenia mojej muzyki do projektu multimedialnego od razu zyskała moją zgodę i z niecierpliwością czekam na jego realizację – przyznaje artysta.

Usłyszymy przekrój jego twórczości, od debiutanckiej płyty „Oxygene”, przez legendarne „Equinoxe”, aż po ostatni album „Electronica Vol 1: The Time Machine”. Nie zabraknie również utworów produkowanych przy współpracy z innymi gwiazdami muzyki elektronicznej, jak choćby „Stardust” Armina van Buurena czy symfonicznej wersji „Acropolis”.

W warstwie wizualnej pokaz będzie opowieścią inspirowaną jedną z najsłynniejszych stołecznych legend – o warszawskiej Syrence. Przekonamy się, że współczesne Syreny to młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta. Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim „Danuta”, której twarz stała się pierwowzorem warszawskiej syrenki z pomnika stojącego nad Wisłą. Animowaną opowieść stworzył Paweł Piotr Przybył, twórca kilkudziesięciu widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji. Natomiast programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE). Warstwa wizualna w połączeniu z muzyką Jarre’a stworzy niezapomniane widowisko.

Warszawskie pokazy w Multimedialnym Parku Fontann są świetną rozgrzewką dla fanów Jean Michel Jarre’a przed jego jesienną trasą koncertową, promującą nowy album „Electronica Vol 2: The Heart of Noise”, podczas której zawita również do Polski – zagra 5 listopada w Atlas Arenie w Łodzi, a dzień później – 6 listopada w katowickim Spodku.

Zawsze miałem silne i szczególne związki z Polską. Regularnie bywam w Warszawie. Koncertowanie przed publicznością polską sprawia mi wiele satysfakcji, a częste pobyty pozwalają mi lepiej dostrzegać i rozumieć to, co się tutaj dzieje – dodaje Jean-Michel Jarre.

A już 6 maja ukazuje się jego najnowsza płyta „Electronica Vol 2: The Heart of Noise” na nośniku CD oraz winylu (zamów TUTAJ). Tym razem na płycie pojawili się m.in. Rone, Pet Shop Boys, Primal Scream, Edward Snowden, Julia Holter, Gary Numan, Jeff Mills, Peaches, Siriusmo, Yello, The Orb, Sebastien Tellier, Hans Zimmer, Cyndi Lauper – wszyscy osobiście wybrani przez Jean-Michel Jarre’a, aby dokończyć jego dwuczęściowy album „Electronica“. Pierwsza część projektu była niebywałym sukcesem – album uplasował się w TOP10 w ponad 25 krajach (#1 na polskim iTunes i status Złotej Płyty!).  

***

Więcej informacji o Jean-Michel Jarre:  Oficjalna strona | Facebook | Twitter | Soundcloud | YouToube | Vevo

Dodatkowe informacje o pokazie w Multimedialnym Parku Fontann nad Wisłą na stronie www.estrada.com.pl