Skip content

Zaskakujący powrót D’Angelo i formacji The Vanguard z nową płytą – ‘Black Messiah’

Zaskakujący powrót D’Angelo i formacji The Vanguard z nową płytą – ‘Black Messiah’

D’Angelo zaskoczył dziś fanów informacją o premierze nowej, trzeciej płyty studyjnej zatytułowanej ‘Black Messiah’ nagranej z formacją The Vanguard. Jest to długo (ponad 14 lat!) wyczekiwana kontynuacja jego przebojowego krążka ‘Voodoo’!

Zwiastun  ‘Black Messiah’ idealnie oddaje temat przewodni płyty – przejmujący komentarz do sytuacji w jakiej obecnie znajduje się świat.

Płyta od dziś dostępna jest w sprzedaży cyfrowej (m.in. w iTunes oraz Spotify), fizycznie na płycie CD ukaże się 13 stycznia a na winylu (LP) 10 lutego. Promuje ją na nowo nagrana, studyjna wersja znanego już z repertuaru D’Angelo utworu “Really Love”.

Album ‘Black Messiah ‘powstawał prawie półtorej dekady. Znalazło się na nim 12 utworów z ponadczasową muzyką i prowokującymi tekstami. Oprócz The Vanguard, D’Angelo  wsparli również  Pino Palladino, James Gadson i Questlove.  Wszystkie teksty napisał D’Angelo, w części z nich wsparli go dodatkowo Q-Tip oraz Kendra Foster.  Album nagrano, zmiksowano I wyprodukowano oldskulową metodą analogową.

D’Angelo o płycie:

“Black Messiah (‘Czarny Mesjasz’) świetny tytuł dla płyty. Nietrudno go jednak źle zinterpretować. Wiele osób pomyśli, że chodzi o religię. Niektórzy dojdą do wniosku, że to ja nazywam się wręcz Czarnym Mesjaszem. A tak naprawdę tytuł ten traktuje o nas wszystkich. Mówi o celach, jakie sobie obieramy. Każdy powinien dążyć do stania  się Czarnym Mesjaszem. Ludzie dorastający w Ferguson i w Egipcie, uczestniczących w ruchu Occupy Wall Street i wszystkich tych  miejscach, gdzie społeczność ma dość i podejmuje działania na rzecz zmian. Nie chodzi o wychwalanie jednego charyzmatycznego lidera, ale uznanie  tysięcy takich osób. Czarny Mesjasz nie jest jednym człowiekiem.  To uczucie, że wszyscy wspólnie jesteśmy u sterów”.

Tracklista Black Messiah:

 1. Ain’t That Easy
 2. 1000 Deaths
 3. The Charade
 4. Sugah Daddy
 5. Really Love
 6. Back To The Future (Part I)
 7. Till It’s Done (Tutu)
 8. Prayer
 9. Betray My Heart
 10. The Door
 11. Back To The Future (Part II)
 12. Another Life

D’Angelo zadebiutował w 1995  krążkiem “Brown Sugar”, którym wywarł ogromny wpływ na współczesne brzmienie muzyki soul (w tym hity: “Lady”, “Cruisin”). W swojej dyskografii ma jeszcze płytę “Live at the Jazz Café”(2000)  oraz kultowy album “Voodoo” z singlem Untitled (How Does It Feel) (hołd dla Prince’a), który trafił na czołowe miejsca list przebojów i uhonorowany został nagrodą Grammy w kategorii Best Male R&B Vocal Performance.

 

Website: www.d-angelo.com

Facebook: dangelo

Twitter: @TheDangelo