Skip content

Zobacz kto tańczy w teledysku Reni Jusis!

Zobacz kto tańczy w teledysku Reni Jusis!
Zobacz kto tańczy w teledysku Reni Jusis!

ZOBACZ KTO TAŃCZY W NAJNOWSZYM TELEDYSKU RENI JUSIS!

“Aureola” to najbardziej taneczny kawałek z ostatniego albumu Reni Jusis. Już teraz możecie zobaczyć klip do trzeciego singla promującego płytę “Ćma”! A w nim między innymi gościnnie: Radek Pestka, Ciocia Liestyle, Michał Piróg oraz Piotr „Grabari” Grabarczyk.

ZOBACZ TELEDYSK

“Aureola” to najbardziej energiczna kompozycja jaką znajdziecie na nowym krążku Reni Jusis. Utwór nadaje albumowi swoistego kolorytu, nie tylko ze względu na warstwę instrumentalną, ale również z uwagi na barwny tekst, którego autorką jest Gaba Kulka. Dla Reni Jusis naturalną koleją rzeczy stało się stworzenie wideo obrazującego taniec jako wyzwolenie.

‘Jeśli nie można tańczyć, to nie jest moja rewolucja’ – twierdzi reżyserka klipu Katka Michalak. “Każdy w teledysku ma swój styl. Każdy tańczy jak chce. Trochę do muzyki, a trochę obok. Każdy jest inny i każdy wyjątkowy. Taniec jest wyzwoleniem, ucieczką, wolnością. Pozwala się wyżyć, wyzwala energię. Jest też piękny, zachwycający i pełen emocji. Ludzie często boją się tańczyć. Są zawstydzeni, schowani, cisi, niezauważalni. Dopiero z czasem nabieramy odwagi; za sprawą doświadczeń́, przeżyć́, smutków, upokorzeń́, upadków. Często tańczymy tylko w duszy, marząc o tym, by się̨ w końcu odważyć́ na to w rzeczywistości. Chciałam w tym obrazie pokazać taniec jako symbol wolności i odwagi. Nabieranie siły. Budowanie charakteru. Taniec jako wspólnota i  jednocześnie zabawa”.

Dynamiczne ujęcia i mieszanie wielu perspektyw podkreślają przebojowy charakter utworu. W teledysku nie zabrakło wyrazistych, wyzwolonych osobowości, które kochają taniec. Do udziału w klipie artystka zaprosiła m.in. jednego z jej ulubionych polskich modeli – Radka Pestkę, tancerza Michała Piróga, oraz blogerów: Ciocię Liestyle oraz Piotra „Grabari” Grabarczyka. Zdjęcia zostały zrealizowane w hipnotyzujących przestrzeniach klubowych. Za reżyserię klipu odpowiadała Katka Michalak.

„Aureola” to już trzeci singiel z albumu „Ćma” (POSŁUCHAJ/KUP PŁYTĘ). Pierwszą zapowiedzią był utwór „Tyyyle miłości” (ZOBACZ KLIP), który ilustruje poetycki teledysk, opowiadający historię samotnego chłopca, szukającego schronienia i oparcia w sztuce, próbującego zwrócić na siebie uwagę malując m.in. gigantyczny mural. Drugim singlem promującym “Ćmę”  była tytułowa kompozycja, która udanie łączy parkietowy puls i popową przebojowość z wyrafinowaną warstwą kompozycyjną i chwytliwą melodią (ZOBACZ KLIP). Niekwestionowanym sukcesem okazał się remix „Ćmy” stworzony przez Gromieego. Utwór na YouTubie został odsłuchany już ponad 3 mln razy (POSŁUCHAJ UTWORU)!

Singiel „Aureola” promował będzie nadchodzącą trasę koncertową AUREOLA TOUR 2019.

Aureola Tour

19.01 Łódź NARRAGANSET

08.02 Szczecin LOVE

22.02 Tomaszów Maz. ĘKLAWA

23.02 Warszawa KADR

28.02 Toruń  NRD

09.03 Katowice HAH

23.03 Poznań HAH

24.03 Białystok ZMIANA KLIMATU

06.04 Wrocław HAH

13.04 Sopot HAH

Kredyty:

Wystąpili:

Pascal Brutus

Katarzyna Chojnacka

Maciej Czapliński

Tomasz Drozdowski

Roman Gello

Piotr Grabarczyk

Zeinab Hashmat – Makowska

Daria Jasińska

Chelsea Jordan

Reni Jusis

Adrian Koszewski

Nela Kręglicka

Kuba Kudelski

Justyna Martynowicz

Zuzanna Moss

Dawid Nick

Radek Pestka

Michał Piróg

Alicja Przybysz

Michał Rej

Kamil Roj

Natalia Sierzputowska

Izabela Warynkiewicz

Agnieszka Wilczewska

Celina Wycech

Ekipa:

Scenariusz i reżyseria: Katka Michalak

Zdjęcia: Tomasz Naumiuk

1st AD: Ivo Barycz

Montaż: Kuba Tomaszewicz

Kierownik Produkcji: Agata Biedrzycka

Stylizacje: Anna Szumińska

Make–up: Ali Kosoian – Koźmińska

Hair: Rafał Potomski

Ostrzyciel: Adam Jedynak

As. Operatora Kamery: Maks Najdienow

DIT: Piotr “Pinio” Sady

Mistrz Oświetlenia: Łukasz Głaszczka

Sprzęt kamerowy i oświetleniowy: Heliograf

Specjalne podziękowania dla klubu Metropolis za udostępnienie przestrzeni i pomoc w realizacji zdjęć, oraz dla Davines Polska i Atelier Potomski, mecenasów teledysku!!!

Obserwuj Reni Jusis na:

Facebook | Instagram | YouTube

Znajdziesz nas na:

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | WWW